Aroma Festivali Lansmanı

Aroma Festivali Lansmanı

 

İzmir’ de ilk kez düzenlenecek olan Aroma festivalini sanıyorum ki duymayan kalmamıştır. Ama olur ya gözünden kaçıranlar, kulağına bir şeyler çalınanlar ama tam olarak ne olduğunu bilmeyenleriniz de olabilir aramızda. Heh işte ben de bu yazımda İzmir’de ilk defa gerçekleştirilecek olan bu şahane, kahve ve çikolata dolu festivali kaçırmayın diye sizlere anlatayım istedim.

Kahve kimileri için vazgeçilmesi imkansız bir tutkuyken kimileri içinse sadece bir alışkanlık olmaktan öteye gidemiyor. Kahveye hangi anlamı yüklerseniz yükleyin onun geçmişten günümüze neredeyse tüm kültürleri buluşturan lezzet olduğunu inkar edemezsiniz. Bugün dünyada hala petrolden sonra en çok ticareti yapılan ikinci ürünün kahve oluşu da bunu ispatlar nitelikte.
Kahvenin yanına da yine en az kahve kadar gönüllerde taht kuran çikolatayı eklemezsem olmaz tabii. Bildiğiniz gibi kahve ve çikolatanın aşkı asırlardır mükemmel bir uyumla devam etmekte ,pek çoğumuzun da hala ayrılmaz ikilisi.

Aroma festivali de işte bu iki enfes lezzeti barındıran aromaları bir araya getirip tek bir festival altında buluşturuyor.@izmiraromafestival, 23-24-25 Eylülde Alsancak Tren Garı‘ nda gerçekleşecek olan festival öncesinde @izmirmekanrehberi ‘nin sponsorluğunda @karagozbitatlikafe ‘de bir blogger etkinliği düzenleyerek festival hakkında bizlere daha detaylı bilgiler verdiler.

Aroma_festivali

Aromafest

Lansman Karagöz Bi’ Tatlı Cafe’de olunca baklavanın bir de çikolatalı halini tatma fırsatı buldum. Çikolatalı baklava denildiğinde ilk başta aklınıza çok ağır bir tatlı gelecektir muhtemelen ama baklavayı yiyince kesinlikle yanıldığınızı anlayacaksınız. Çünkü bu ikili arasında da tam bir denge yaratılmış, tatları birbirlerinin üzerine yığılmak yerine birbirlerine harmanlanmış, bunun sonucunda da bu muhteşem tatlı çıkmış ortaya.

Aroma_festivali_lansman

Cevizli baklavanın dışında bir de “çikolatalı hurmalı diyet truffe” u da denedim.Truffe un o bildiğimiz yoğunluğunda olmayışı bazılarımız için hayal kırıklığına uğratabilir;ancak diyet zamanlarındaki tatlı krizlerinde kurtarıcı olabilir.

Aroma_çikolata_festivali

Çikolata_Festivali

Çikolatalı baklava ve truffe un dışında da yine en az onlar kadar lezzetli pastalardan da tattım. Pastalar, daha onları tatmadan önce bile görünüşleriyle kalbimi fethetmişti.

Kahve_Festivali

E bu kadar çikolatanın olduğu yerde kahvenin olmaması elbetteki düşünülemezdi. Etkinlik süresince barista Rolando Braggiotti biz bloggerlar için çeşit çeşit kahveler hazırladı. Kahvelerin ardından küçük bir söyleşi gerçekleştirerek kahveyle ilgili bazı ipuçları verdi. Damak zevkimize daha yakın olduğu için ülkemizde lattenin daha çok tercih edildiğini söyleyen Braggiotti, Türk kahvesi tutkunları için de kahvenin aromasını daha iyi almalarını sağlayacak bir tavsiyede bulundu. Türk kahvesini yaparken ılık su yerine soğuk su kullanılırsa kahvenin tadını daha çok hissedeceklerini söyledi. Rolando Braggiottiyle söyleşinin ardından festivalle ilgili daha detaylı bilgiler aldık.

Yazının başında da belirttiğim gibi Aroma festivali 23,24,25 Eylülde Alsancak Tren garında gerçekleştirilecek. Festivalde birçok markanın sponsorluğunda kahve, çikolata ve çay tadım etkinliklerinin yanı sıra workshoplar, konserler, sergiler de biz katılımcıları bekliyor olacak. Bu güzel festivalin biletleri de geçtiğimiz günlerde Biletix’te satışa çıktı,bir son dakika sürprizi yaşamamak için biletlerinizi almayı unutmayın.?

Aroma_fest_izmir

Festivalin bir diğer odak noktasını da unutmadan eklemeliyim, festivalin ana sponsoru olan Fiat 500 ün kahve çekirdekleriyle kaplı arabası test sürüşü için festivale gelen konuklarını bekliyor olacak.Mis gibi kahve ve çikolata kokuları şimdiden İzmir’i sarmaya başladı bile ?
Festival ve kahveyle ilgili bilgilerin yanında aromafestin güzel hediyeleriyle ayrıldım lansmandan.
Biz Lezzet Borsası olarak güzel lezzetlerin olduğu yerlerde her zaman olduğumuz gibi Aroma festivalinde de yerimizi alacağız,festivalde görüşürüz.?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir